Co nabízíme?

Dentální hygiena

diplomovaná dentální hygienistka
V naší ordinaci provádí dent. hygienu diplomovaná dentální hygienistka. Oblast se zabývá zejména prevencí kazu, prevencí a léčbou zánětu dásní a paradentózy. I zdánlivě čisté zuby a dásně je potřeba alespoň jednou za čas profesionálně vyčistit. Zuby používáme denně a profesionální péči si alespoň jednou za půl roku zaslouží. V rámci dent. hygieny se zabýváme zejména odstraňováním plaku a zubního kamene, nácvikem domácí péče o chrup přímo v ústech, seznámením pacienta s pomůckami a technikami správného čištění zubů, fluoridací (prevence zub. kazu), profesionálním čištěním zubů, pískováním (tzv. air-flow) a bělením zubů. To vše zcela bezbolestně.
Mít zdravý a hezky vypadající chrup je touha mnoha lidí. Dentální hygienou lze předejít celé řadě komplikací, tj. zubnímu kazu, zánětu dásní, parodontóze. Ani nejmodernější dent. hygiena dnes ale nedovede sejmout z pacienta zodpovědnost za stav vlastního chrupu.
Řádná domácí péče založená na pravidelných konzultacích s vaším stomatologem je jedinou spolehlivou cestou k udržení hezkého a funkčního chrupu po celý život.

Nejedná se o službu hrazenou ze zdravotního pojištění.

Komplexní péče o chrup